Lékař léčí, příroda uzdravuje
  

abcFitness.czOnemocnění a léčba › Konkrétní nemoci a léčba


KONKRÉTNÍ ONEMOCNĚNÍ JEDNOTLIVĚ
www.borelioza.cz

Internetové stránky, které pojednávají o nemoci Lymská borelióza (lymská nemoc, lymeská nemoc, lymeská borelióza). Návštěvníci zde mohou získat ucelený přehled a zkušenosti lidí s touto nemocí. K dispozici informace o tom, co je Lymská borelióza, přenašeči boreliózy, příznaky nemoci, prevence, léčba boreliózy, diagnózy, návody apod. Dále možnost seznámit se s praktickými články, využít diskusní fórum, vyhledávat v rejstříku pojmů nebo prozkoumat uveřejněné blogy.


www.zeleny-zakal.cz

Internetové stránky určené zejména pro lidi s rizikovým faktorem ke vzniku zeleného zákalu, dále pak pacientům, kteří tímto onemocněním trpí a jejich rodinám. Cílem projektu je rozšíření informací o nebezpečí zeleného zákalu a povědomí o důležitosti včasné preventivní oční prohlídky. Čtenáři si mohou také na stránkách otestovat své oči v testu zraku nebo glaukomovém testu. Uživatelé se též mohou seznámit s pojmem nitrooční tlak, příznaky a projevy zeleného zákalu, možnosti jeho vyšetření a léčby. Využít lze také odborné poradny. Na stránkách lze také nalézt seznam oftalmologických pracovišť. Kromě výše uvedeného se čtenáři mohou seznámit se základními informacemi o problematice očí a jejich anatomii, dobrého zraku a dalších očních chorobách.


www.samoleceni.cz

Internetové stránky Samoléčení.cz je internetová lékárna a plní také funkci informačního zdravotnického serveru pro laickou veřejnost. Uživatelé zde mohou nalézt informace týkající se řešení zdravotních problémů a nabídku sortimentu z lékárenské oblasti. Cílem serveru je pomoci se zorientovat v rozsáhlé nabídce produktů, které jsou používány při péči o zdraví. Nabídka je přehledně tematicky rozdělená dle druhů nemocí a zdravotních problémů. K dispozici je také on-line poradna.


www.ockovacicentrum.cz

Stránky (soukromé společnosti) pro podporu očkování v České republice. Očkovací Centrum je divizí společnosti Avenier, a.s., která má cíl zvýšit očkovanost populace v České republice prostřednictvím svých 20 center nacházející se na území ČR. Účelem stránek je seznámit čtenáře a potenciální návštěvníky detailně se svými službami, proti jakým nemocem je dobré se očkovat, nabízí očkování na cesty po celém světě a detailní přehled míst, kam se občané mohou na očkování objednat.


www.mamo.cz

Internetové stránky projektu Program mamografického screeningu v České republice. Stránky vznikly s cílem zvýšit informovanost veřejnosti o problematice screeningu a rakoviny prsu spolu s koordinací odborných aktivit souvisejících se screeningem. Stránky jsou rozděleny na dvě hlavní sekce, a to pro veřejnost a pro lékaře. V sekci pro veřejnost lze získat informace o rakovině prsu, seznámit se se základními pojmy, jak provést samovyšetření prsu, využít online poradny nebo se seznámit s mýty o mamografii. V sekci pro lékaře je k dispozici mj. legislativní problematika, technická řešení, publikační výstupy apod.


www.celiak.cz

Internetový projekt věnující se bezlepkové dietě. Návštěvníkům stránek jsou k dispozici praktické informace o tom, co je potřeba k životu bez lepku vědět. Zejména co lze jíst, kde nakupovat výrobky neobsahující lepek, užitečné recepty, způsoby stravování v České republice a v zahraničí. Uživatelé stránek se také mohou podělit o své zkušenosti, využít diskuze nebo doporučit svojí oblíbenou prodejnu či restauraci. Užitečnou sekci tvoří seznam internetový prodejen, ve kterých lze zakoupit bezlepkové potraviny.


www.chlamydie.info

Internetové stránky, které se věnují problematice a možnosti léčby nemoci zvané chlamýdie (Chlamydophila pneumoniae). Chlamýdie hraje důležitou roli při onemocněních, jakými jsou např. roztroušená skleróza, chronický únavový syndrom, nemoci srdce, intersticiální cystitida (zánět močového měchýře), prostatitida (zánět předstojné žlázy), Crohnova nemoc, chronické střevní záněty, Alzheimerova choroba, astma, artritida (záněty kloubů), fibromyalgie, sinusitida (chronické záněty vedlejších nosních dutin), degenerace makuly a další. Na stránkách lze nalézt informace pro nováčky, příručku k léčbě, příběhy a osobní zkušenosti pacientů nebo stránky věnované lékařům, odborné literatuře a další dokumenty.


www.lecba-rakoviny.cz

Internetové stránky věnující se problematice rakovinového onemocnění. K dispozici informace o tom, co je rakovina, jak rakovina vzniká a její příznaky, diagnostika, možnosti léčby, rizikové faktory, prevence před nádorovým onemocněním, kuchařka, užitečné odkazy, slovníček pojmů a další praktické články. Lze také využít odbornou poradnu lékaře. Informace jsou zde uvedeny do čtyř hlavních sekcí – laik, pacient, rodinný příslušník a odborník.


www.vakciny.net

Internetové stránky obsahující informace o očkování - principy očkování, pravidelné očkování, doporučené očkování nebo jak postupovat v případě zájmu o očkování při cestě do ciziny. Uživatelé zde mohou dále nalézt praktického průvodce očkováním, střediska očkování, ceny vakcín, odkazy na vybrané zdravotní pojišťovny, přehled exotických infekcí. Návštěvníci stránek též mohou využít poradny v této oblasti.


www.olecich.cz

Praktické informace pro všechny, kteří se zajímají o očkování a informace s ním spojené. Na stránkách lze najít očkovací kalendář, který obsahuje přehled povinného a nepovinného očkování pro dospělé i děti. Součástí stránek jsou také informace o očkování, které by rodiče měly vědět. Zde se návštěvníci mohou dozvědět např. jaké základní funkce má očkování, v jakých případech by se nemělo očkovat, jaké jsou reakce po očkování nebo jak se může dítě na očkování připravit. Zajímavý je i kalendář a rady pro cestovatele.


www.celostnimedicina.cz

Informační server o zdraví zaměřený zejména na alternativní medicínu. Návštěvníci mohou nalézt praktické informace např. v rubrikách prevence, přírodní léčba, výživa, bylinky, proti stárnutí či psychologie. Užitečnou pomůckou je také přehled zdravých receptů. Uživatelé si na tomto serveru mohou též pohodlně nalézt vhodný přípravek podle typu nemoci či choroby, kterou trpí. V neposlední řadě se zde nachází aktuální články o zdraví nebo je možné využít lékařské poradny zdarma.


www.diazivot.cz

Internetové stránky Svazu diabetiků, které informují o činnosti této organizace. K dispozici jsou projekty pořádané tímto svazem, přihlášky k členství, seznam funkcionářů nebo seznámení s nemocí diabetes. Návštěvníci stránek zde mohou dále nalézt praktické informace pro život s tímto zdravotním omezením. K dispozici je interaktivní diabetologická poradna, možnost objednání odborných publikací pomáhající při léčbě diabetiků nebo např. recepty určené pro diabetiky.


www.dokurte.cz

Internetové stránky České koalice proti tabáku (ČKPT). Jedná se o nevládní organizaci, která sdružuje fyzické a právnické osoby, které aktivně podporují rozhodnutí kuřáků přestat s kouřením. ČKPT je členem Framework Convention Alliance, což je mezinárodní sdružení, které zahrnuje více než 180 organizací, jež podporují Rámcovou úmluvu o kontrole tabáku. Návštěvníci stránek zde mohou najít praktické informace např. o tom, jak přestat kouřit, jak se chránit před pasivním kouřením, související legislativu nebo informace pro lékaře. Praktickým nástrojem je také možnost vyhledávání v nekuřáckých restauracích nebo restauracích, které mají zcela oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky.


www.help24.cz

Internetové stránky projektu zabývající se problematikou lidské psychiky a duševního zdraví. Návštěvníci stránek zde mohou využít bezplatné psychologické poradny, různé zajímavosti např. na téma bolesti deprese, sociální fobie, oběti domácího násilí, druhy terapií nebo seznam psychologů. Dále je zde praktický seznam lékáren, léků, slovníček pojmů nebo rozbor problematiky snů.


www.pecujici.cz

Internetové stránky projektu Pecujici.cz. Mezi hlavní cíle patří vzdělávání pečujících o těžce chronicky nemocné starší rodinné příslušníky. Informace na internetových stránkách jsou určeny zejména rodinným příslušníkům, kteří se starají o letité osoby, které jsou chronicky nemocné. Internetová prezentace navrhla Ambulance pro poruchy paměti Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Ústavu ošetřovatelství 3.LF UK v Praze spolu s občanskými sdruženími HESTIA a ECONNECT. Návštěvníci stránek se mohou seznámit s kalendářem akcí, odbornými příručkami nebo odbornou poradnou.


www.napivosrozumem.cz

Internetová prezentace projektu zabývající se konzumací alkoholu. Jsou zde k dispozici praktické rady, doporučení, rizika a přínosy v oblasti konzumace alkoholu. Uživatelé stránek se mohou dozvědět více o tom, jak působí alkohol na lidské tělo, včetně přehledu závažných onemocnění, které jsou způsobeny nadměrným pitím alkoholu. Dále jsou zde uvedeny zajímavosti o pivu, je možné také využít odbornou poradnu nebo si prohlédnout či stáhnout informační příručky, videa a další zdroje, které mají za cíl pomoci správně se rozhodovat v otázkách alkoholu.


www.psychoporadna.cz

Internetové stránky soukromé firmy Psychoporadna s.r.o. Mezi cíle společnosti patří zpracování medicínských dat, zprostředkování služeb v medicíně i v jiných oborech a organizace a provádění studií. Na stránkách lze využít odborných konzultací, objednat se k psychiatrovi či psychologovi, seznámit se s odbornými články nebo nakoupit v tzv. „Psychoshopu“.Začátek reklamního proužku

Konec reklamního proužku

Portál abcFitness.cz neprosazuje žádnou konkrétní léčbu, zdravotní péči nebo životní návyky. Všechny informace publikované na tomto portálu jsou určeny výhradně k rozšíření obecné informovanosti jednotlivých uživatelů. Portál abcFitness.cz nenese žádnou odpovědnost za přesnost, pravdivost ani aktuálnost publikovaných údajů. Každý uživatel portálu nese za případné využívání zde publikovaných informací pouze svou vlastní odpovědnost, ať už publikované informace mají charakter určitého doporučení, či nikoli.


Zpět na začátek stránky